بعد از ازدواج مواردی که درباره دوستانتان باید رعایت کنید


بعد از ازدواج مواردی که درباره دوستانتان باید رعایت کنید

طبق نظر مشاور قبل ازدواج اگر دوستان مجردی داشته باشید، شاید ندانند که چرا ای قدر از زمان شما صرف شریک زندگی تان می شود، و این مسئله می تواند تبدیل به مشاجره بزرگی شود و استرس غیر ضروری را وارد زندگی شما نماید.

بعد از ازدواج مواردی که درباره دوستانتان باید رعایت کنید

دوستان و اختلافاتی که ممکن است تجربه کنید.

رابطه ها از تمایل طرفین برای گذراندن وقت بیشتر با همدیگر، شکل می گیرد و معمولا از حضور هر کس دیگری چشم پوشی می شود. و اگر که قبلا ارتباط بسیار زیادی با دوستانتان داشتید و قرار های زیادی می گذاشتید ناگهان زمان کمتری در دسترس هستید و شاید باعث ایجاد حس نا امنی، تنهایی یا ترک شدن ر دوستان صمیمی تان شود .

مهم است که به آن ها اجازه دهید گاهی اوقات احساس کنند آن  هم دخیل هستند اما شما باید درست ترین بخش زمانتان را به همسرتان اختصاص دهید .

آیا رها کردن دوستان لازم است؟

تا جایی که شما و همسرتان می خواهید دوستی هایتان دست نخورده باقی بماند، شاید این وضعیت غیر ممکن شود، اگر که دوستانتان تمایلات جنسی در مورد شریک زندگی تان دارند، دوستانتان نسبت به شما و همسرتان خصمانه رفتار می کنند، دائما منفی بافی می کنند، تقاضای زمان بیشتری را از شما می کنند، به همسرتان دروغ می گویند و سعی می کنند او را از دست شما عصبانی کنند باید تصمیم هایی را بگیرید.

طبق مطالعات مشاوره روانشناس اگر گفت و گوی رک و روراست با دوستانتان در مورد رفتارهای بد داشته باشید، شاید بتوانید وضعیت را درست کنید اما اوقاتی وجود دارد که اگر می خواهید با همسری که انتخاب کرده اید بمانید، باید دوستی تان را رها کنید.

بعد از ازدواج مواردی که درباره دوستانتان باید رعایت کنید

وارد نکردن نفر سوم به قرار هایتان:

طبق مطالعات مرکز روانشناس مواقعی است که شما باید زمان با کیفیت با همسرتان بگذارانید و باید دو نفرتان با هم باشید و این در اوایل کاملا طبیعی است که دوست دارید زمان مشترکی را با هم بگذرانید. اگر دوستانتان نیز می خواهند به شما ملحق شود از قبل با همسرتان صحبت کنید و نظر او را جویا شوید اما جوری نباشد که در هر دفعه با دوستان بیرون بروید و رابطه دو نفره تان را نادیده بگیرید.

شما می تواید قرار های خودتان با هکسرتان را ثابت نگه دارید و در زمان های دیگری به صورت مشترک با دوستانتان نیز همراه شوید. در این صورت نه دوستی تان صدمه خواهد دید و نه همسرتان ناراحت خواهد شد و رابطه تان نیز از تنش دور خواهد شد.

دوستان همیشگی تان را فراموش نکنید.

طبق مطالعات مشاوره روانشناسی همه ی ما دوستانی داریم که مدت زیادی است که در ارتباط هستیم و اگر چنین دوستی هایی وجود دارد که شما با همسرتان احساسات همیقی نسبت به او دارید و دوستی بلند مدتی با او داشته اید، ارزشمند است که سعی کنید وقت بگذارید .

تلاشتان را بکنید که دوستان همسرتان احساس کنند در رویداد های مناسب حضور خواهند داشت و از آن ها استقبال خواهد شد و ان ها را در مناسبت هایشان به یاد داشته باشید .

بعد از ازدواج مواردی که درباره دوستانتان باید رعایت کنید

دوستان را وارد مشکلات رابطه نکنید.

تمام تلاشتان را بکنید تا آن ها را وارد مشکلات رابطه تان نکنید. چیزی که می تواند سوء تفاهم ساده باشد با دخالت دوستان ممکن است بسیار تشدید شود و شرایط برای رابطه تان و خودتان و همسرتان دشوار شود.

اگر که می خواهید با دوستانتان درباره رابطه تان صحبت کنید مطمئن شوید که او دوستی است که واقعا به او اعتماد دارید و هرگز همه ی تقصیر ها را گردن او نیندازید و نشان دهید که دارید دنبال یک راه حل می گردید و به دنبال پایان دادن به رابطه تان نیستید.

بر اساس نظر مشاور قبل ازدواج اگر که می خواهید با دوستانتان رفت و آمد داشته باشید مطمئن شوید که همسرتان دوستان شما را ملاقات کرده است و با آن ها راحت است و گاهی آن ها را برای شام به منزلتان دعوت کنید.

تا حد ممکن از قبل رویداد ها را برنامه رزی کنید و زمان و میزان بیرون رفتن ها را منطقی کنید و هیچ وقت برنامه هایتان را با همسرتان کنسل نکنید که با دوستانتان وقت بگذرانید و اولویت روزها و اوقاتتان باید با همسرتان باشد و نباید همسرتان را به خاطر ارتباط با دوستانتان دل آزرده کنید

همانطور که در قسمت بالا نیز گفتیم بعد از آغاز رابطه اولویت زندگی تان با همسرتان خواهد بود و برای این که رابطه آرام و رضایت بخشی داشته باشید باید برخی از موارد را رعایت کنید و همواره به رابطه تان رسیدگی داشته باشید و از آن غافل نشوید.

برخی از افراد به ارتباطشان با دوستانشان بیشتر از همسرشان اولویت می دهند و این باعث بروز تنش ها و فشار های زیادی خواهد شد و طرف مقابل را نیز اراحت خواهد کرد. منظور ما این نیست که دوستان خود را حذف کنید و فقط با همسرتان باشید.

بلکه با رعایت کردن موارد بالا می توانید هم روابط خود با دوستانتان را حفظ کنید و هم رابطه عاطفی لذت بخشی را با همسرتان تجربه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مرکز روانشناس در ارتباط باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *