رابطه با فرد متاهل چگونه خواهد بود؟


رابطه با فرد متاهل چگونه خواهد بود؟

افرادی که ازدواج کرده اند و ناراضی هستند و  یا در حال متارکه و طلاق هستند فرد خوبی برای ازدواج نیستند و خودشان مشکلات زیادی دارند که باید به آن ها بپردازند شاید بهتر است که در همان ازدواج بمانند و با مشکلاتشان روبه رو شوند و چالش ها را حل کنند و رشد کنند تا شاید بتوانند به محبت بیشتری دست یابند یا شاید باید به ازدواجشان خاتمه دهند و دوباره از نو شروع کنند.

در هر صورت، تا وقتی یکی از این دو کار را نکرده اند تصمیم به ارتباط عاطفی با ان ها کاری بسیار اشتباه است. اگر شما خودتان را با چنین فردی درگیر کنید برای خودتان مشکل و دردسر ایجاد کرده اید و در نهایت پشیمان خواهید شد.

رابطه با فرد متاهل چگونه خواهد بود؟

طبق مطالعات مراکز مشاوره چنین فردی ممکن است به شما به چشم ناجی نگاه کند؛ کسی که قرار است او را از تمامی مشکلاتش رها کند و ممکن است به شما بگوید که شما عشق واقعی زندگی او هستید و ….  اینگونه مکالمات اغلب خیلی خوشایند است  اما این درست نیست.

اگر کسی به شما گفت که در حال متارکه است یا تازگی ها به فکر خاتمه ازدواجش افتاده است صبر کنید و ببینید آیا این ادعا حقیقت دارد یا نه. معمولا اجرای چنین تصمیماتی کلی طول می کشد  و در بیشتر مواقع هم انجام نمی شود ترک همسر و خاتمه دادن به زندگی زناشویی بسیار دشوار است  و اگر طرف مقابل شما در ازدواج فعلی  مشکلاتی دارد و آنها را حل و فصل نکرده است، به احتمال قوی این مشکلات را به ازدواجش با شما نیز وارد خواهد کرد.

مشکلات با ترک کردن آنها تمام نمی شود بلکه مشکلات با تغییر تصمیم افراد تمام می شود اگر طرف مقابل شما توانست نگرش و ارزش یا روش زندگی اش را تغییر دهد، در آن موقع می توان گفت که فرصتی برای ایجاد زندگی مشترک جدید و بهتر وجود دارد؛ اما اگر او فقط قصد ترک همسرش را داشته باشد و خواهان هیچ گونه تغییری در خود نباشد  شما همسر بعدی او خواهید بود که روزی ترکتان خواهد کرد.

رابطه با فرد متاهل چگونه خواهد بود؟

مشاور خانواده می گوید در تمام روابط خوب طرفین شنونده ی خوبی هستند و گاهی پندواندرز و راه حل های خوبی نیز ارائه میدهند؛ اما اگر ازدواج شما با او فقط به او و مشکلاتش منحصر شود، جایگاه سالمی برای شروع ازدواج نخواهد بود بهترین رابطه رابطه ای دوطرفه است؛ رابطه ای که در آن هر دو طرف از حمایت و پشتیبانی یکدیگر لذت ببرند، نه این که فقط به حل مشکلات دیگری بپردازد.

رابطه با فرد متاهل چگونه خواهد بود؟

مشاوره ازدواج نشان می دهد  افرادی که به تازگی طلاق گرفته اند یا در شرف طلاق گرفتن هستند اغلب مناسب برای ازدواج نیستند. ازدواج با آن ها نمیتواند با صمیمیت یا تعهد کافی همراه باشد  ازدواج شاید به طور موقت درد آن ها را التیام بخشد؛ اما در دراز مدت آن ها نیاز به التیام درونی دارند.

مراکز مشاوره نشان می دهد اگر خودتان در حال طلاق گرفتن هستید یا به تازگی طلاق گرفته اید از خودتان خوب مواظبت کنید. شما از نظر عاطفی در وضعیت خاصی هستید. و وقت آن است که با خودتان باشید خودتان را بیشتر بشناسید و به آرامش درونی دست یابید تنها در این صورت می توانید تصمیم های مهم زندگیتان را بگیرید عجله در یافتن فردی دیگر، به احتمال زیاد نه تنها مشکلات فعلی شما را حل نخواهد کرد، بلکه در دراز مدت به مشکلاتتان نیز خواهد افزود.

به خودتان وقت مورد نیاز برای برقراری ارتباط مجدد با خود را بدهید وقتی زمان مناسب فرا برسد می توانید با اطمینان و آرامش کامل قدم جلو بگذارید و زندگی مشترکتان را آغاز کنید.  مشاور خانواده می گوید ازدواج موفق ازدواجی است که لیاقت آن را دارید. انسان های خوب بسیاری وجود دارند که در دسترس اند؛

کسانی که می توانید ازدواجی بسیار عالی با آنها داشته باشید و از بودن در کنارشان لذت ببرید بدون این که درگیر مشکلات و سردرگمی شوید اگر قرار است رؤیای ازدواج با فردی را در ذهن بپرورانید،  بر کسی تمرکز کنید که بتواند حضور داشته باشد و از آن شما باشد. شما و طرف مقابلتان نباید به دنبال ناجی باشید که از ارتباط قبلی و یا ازدواج ناراضی تان نجات دهد.

برای افرادی هم که می خواهند با چنین افرادی که درگیر چنین موقعیت هایی هیتند باید از خود بپرسند که نقش ان ها در این رابطه واقعا چیست؟ ایا سوپاپ اطمینانی برای مواقع ضروری هستند و یا این که شما راه حل هستید و یا انگیزه ای برای حل مشکل؟ و ایا برای او واقعی هستید؟

و ایا مناسب برای هم هستید و یا در رویا و خیال به سر می برید؟ پس قبل از هر تصمیمی خوب فکر کنید که احتمال موفقیت رابطه چقدر ایت و از فکر ناجی بودن دست بردارید وفراموش نکنید هر کسی لایق ازدواج مناسب است. برای کیب اطلاعات بیشتر با مراکز مشاوره در ارتباط باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated
HomeServicesCall UsContact