شخصیت نمایشی چگونه صورت می گیرد؟


شخصیت نمایشی چگونه صورت می گیرد؟

تحقیقات نشان می دهد  که اختلال شخصیت هیستریونیک در میان زن ها بیش از مردها شایع است. تجربه های درمانی در رابطه با این افراد نشان می دهد که آن ها در خانواده ای رشد یافته اند که شیوه های تربیتی متضادی در آن وجود داشته است.

آن ها در کودکی غالباً مورد بی اعتنایی واقع می شده اند و تنها در صورتی که رفتاری نمایشی از خود نشان می دادند مورد توجه قرار می گرفتند. به احتمال زیاد آن ها از سوی مادرشان محبت و توجه کافی دریافت نمی داشتند و به این دلیل برای جلب توجه مادرشان بایستی که به گونه ای خود را در مرکز توجه او قرار می دادند به طوری که به تدریج یاد گرفتند که چگونه از طریق رفتارهای نمایشی توجه و محبت دیگران را نیز به خود جلب کنند.

در نهایت باید گفت که بسیاری از این افراد گزارش کرده اند که در دوران کودکی از رفتارهای نمایشی پدر و یا مادرشان که به شدت به دنبال جلب توجه دیگران بوده اند، الگوبرداری کرده اند.

شخصیت نمایشی چگونه صورت می گیرد؟

فرد هیستر یونیک به عنوان شریک زندگی

مشاور ازدواج می گوید رابطه عاطفی با یک فرد هیستر یونیک دارای دو جنبه است. از یک سو احتمالاً شما با فردی رابطه دارید که واقعاً وابسته شماست و از سوی دیگر همین فرد

همواره در تکاپوی جلب توجه و تحسین از سوی هر کس دیگری که با او برخورد می کند نیز هست.  چنین فردی در آغاز یک رابطه به احتمال زیاد فردی بسیار در دسترس، خوشایند و صمیمی جلوه می کند. چنین فردی در آغاز آشنایی با نزدیکی و صمیمیتی که از خود نشان می دهد روند آشنایی را برای شما راحت می سازد، به گونه ای که احساس می کنید انگار او را سال هاست که می شناسید.

روانشناس خوب تاکید می کند ارزیابی یک فرد هیستریونیک از مقدار صمیمیت خود با دیگران بیش از آن چیزی است که واقعاً وجود دارد شیوه ی او به این گونه است که ناگهان داخل یک رابطه غوطه ور می شود و به سرعت با فرد مقابل خود صمیمی شده همه دنیای شخصی خود را با او در میان می گذارد فرد نمایشی همواره به دنبال یک رابطه جدید است و به سرعت شیفته محبوب جدید خود می گردد.

به یاد داشته باشید که فرد نمایشی نسبت به رابطه عاطفی شبیه به دنیای افسانه ها فکر می کند. به همین جهت در همان ابتدای رابطه به فردی عاشق و مملو از شور و هیجان مبدل می شود.

شخصیت نمایشی چگونه صورت می گیرد؟

مراکز مشاوره نشان می دهد داشتن رابطه عاطفی با فرد هیستریونیک به معنای آن است که شما باید آمادگی این را داشته باشید که انرژی زیادی در راه  عاطفی او صرف کنید چنین فردی بسیار هیجانی است. او نیازهای عاطفی و روانی خود را از طریق دریافت تحسین و توجه برطرف می سازد با وجود این تقاضای تحسین و توجه از سوی او به اندازه ای زیاد است که دوستان و افراد محبوب او را از اطرافش پراکنده می سازد.

فرد هیستریونیک بسیار زود رنج است و کوچکترین بی توجهی به خودش را عذاب تلقی می کند. هنگامی که احساسات او را جریحه دار می کنید، ممکن است که با پرخاشگری شدید او حتی در ملا عام روبه رو شوید.

مشاور ازدواج می گوید شخصیت نمایشی به عنوان شخصیت دمدمی مزاج در عشق شناخته می شود و هنگامی که شما در رابطه با چنین فردی قرار می گیرید متوجه کیفیت سطحی رفتار او می گردید زیرا فرد هیستریونیک قادر به ایجاد یک رابطه عاطفی عمیق، پایا و متعهدانه نیست  فرد هیستریونیک عادت به افراط و زیاده روی دارد هنگامی که فردی تمرکز خود را فقط به خودش و رفع نیازهای خودش معطوف می سازد، نمی تواند توجهی به فرد محبوب خود داشته باشد .

شخصیت نمایشی چگونه صورت می گیرد؟

روانشناس خوب تاکید می کند دیگر جنبه شخصیت هیستریونیک فقدان ارتباط با روابط اندک او با افراد همجنس است واقعیت این است که افراد همجنس فرد هیستریونیک از ارتباط با او دوری می.جویند آنها اظهار میدارند که رفتار تحریک کننده فرد هیستر یونیک برای آنها غیر قابل تحمل است از سوی دیگر بیشتر دوستان فرد هیستریونیک را افرادی از جنس مخالف تشکیل می دهند اگر شما با چنین فردی رابطه عاطفی برقرار کرده اید به طور حتم متوجه انبوه دوستان او از جنس مخالف شده اید. چیزی که میتواند برای شما تهدید کننده تلقی شود.

شاید شما به عنوان شریک زندگی فرد هیستریونیک مجبور باشید که همواره از دیگران به خاطر رفتارهای غیر معمول او عذرخواهی کنید. زیرا رفتارهای سطحی و نمایشی، نحوه پوشش تحریک کننده و تلاش مداوم او برای جلب توجه چیزی است که به طور حتم دیگران را ناراحت ساخته و اسباب شرمندگی شما را فراهم خواهد ساخت.

در حالت  کلی اختلالات شخصیتی و رابطه ی عاطفی با ان ها دشواری های زیادی را به همراه دارد از این رو باید در همان اغازین رابطه شناخت کافی به دست بیاورید تا بعدا دچار ناراحتی و ناکامی و شکست نشوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مراکز مشاوره در ارتباط باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated
HomeServicesCall UsContact