کشف تازه محققان درباره رفتار و حالت انسانی

محققان در یک مطالعه جدید موفق به کشف ۲۷ دسته مجزا از رفتار و حالت انسانی شدند.
 
در تلگرام نیز همراه باشید         ‌imNamdar@
به گزارش دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، این کشف فرضیه قدیمی روانپزشکی را مبنی بر اینکه بیشتر احساسات انسانی در دسته های جهانی شادی، غم، عصبانیت ، تعجب، ترس و انزجار قرار می گیرد، به چالش می کشد.
محققان دانشگاه کالیفرنیا در این مطالعه با استفاده از الگوهای جدید آماری واکنش بیش از ۸۰۰ مرد و زن را در بیش از دو هزار کلیپ ویدیویی عاطفی تجزیه و تحلیل کردند که نتیجه این تجزیه و تحلیل ها به کشف ۲۷ دسته مجزای حالت انسانی و ابداع یک نقشه چند بعدی تعاملی برای نشان دادن نحوه ارتباط این دسته ها منجر شد.

بهترین روانشناسان رشت بهترین مشاوران رشت

داچر کلتنر نویسنده ارشد این مطالعه ، استاد روانشناسی دانشگاه برکلی و کارشناس علوم عاطفی گفت: در این مطالعه متوجه شدیم که ۲۷ بعد مجزا و نه شش بعد ، روش واکنش احساسی صدها نفر را به هر ویدو بیان می کرد. وی افزود: بعلاوه این مطالعه نشان داد که شیب های صافی میان احساساتی مانند ترس و آرامش، ترس و ناراحتی و تفریح و تحسین وجود دارد. وی ابراز امیدواری کرد که این یافته ها بتواند به محققان و مهندسان در تشخیص دقیق تر وضعیت های احساسی که حالت روحی انسان و فعالیت مغز را تشکیل می دهند کمک کند و بتواند به ابداع درمان های تقویت شده روانپزشکی، شناخت پایه های عاطفی مغز و فناوری واکنش به نیازهای عاطفی ما منجر شود.بهترین روانشناسان رشت بهترین مشاوران رشت
یافته های این مطالعه هفته جاری در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد.

 

No votes yet.
Please wait...
786 بازدید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *