۱۰ موضوعی که نباید به خاطر رابطه تان قربانی کنید

مرکز مشاوره آرامش زندگی با حضور دکتر مهرداد نامدار روانشناس شبکه یک و سه سیمای کشور با همکاری بهترین روانشناسان رشت و اساتید دانشگاه جهت ارایه خدمات روانشناختی در کنار شما هستند. جهت هماهنگی و رزرو وقت با ما در تماس باشید.

۱۰ موضوعی که نباید به خاطر رابطه تان قربانی کنید

رابطه هم می تواند رشد و شادی متقابل ایجاد کند و هم بعد از مدتی خسته کننده، خفه کننده و آسیب رسان شود.
هر رابطه‌ای، چه چند هفته طول بکشد و چه یک عمر دوام پیدا کند، هدف خود را دارد. مسئله مهم این است که رابطه باید از شما حمایت کرده، تشویقتان کند و برای تبدیل شدن به انسانی بهتر شما را به چالش بکشد نه اینکه همه انرژی تان را گرفته و باعث شود احساس بدی نسبت به خودتان پیدا کنید.
اگر مجبور هستید به خاطر رابطه ای که در آن هستید، یکی از موارد زیر را قربانی کنید، زمان آن رسیده که این رابطه را دوباره ارزیابی نمایید.
‌[box type=”note” bg=”#” color=”#1777c1″ border=”#” radius=”0″ fontsize=”15″]در تلگرام نیز همراه باشید imNamdar@[/box]

۱. آزادی‌تان

اگر به طور مداوم باید گزارشات کارهای خودتان را به طرفتان بدهید یا از اینکه با یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌تان جایی رفتید، احساس گناه کنید، نشان می‌دهد که آن فرد اعتماد به نفس ندارد.
رفتارهای مالکیت‌جویانه معمولاً بخاطر احساس عدم امنیت و اعتماد درونی افراد است که بخاطر اتفاقاتی که در کودکی برایشان افتاده ایجاد شده است. حتی اگر این فرد بسیار مهربان بوده و لیاقت دوست داشتن را داشته باشد، باید ارتباطتان را با او قطع کنید تا بتواند زخم های خودش را درمان کند. رفتارهای کنترل‌کننده نشان می‌دهد که فرد با خودش احساس راحتی نمی‌کند و چنین فردی قبل از اینکه وارد یک رابطه جدی شود، باید مشکلات درونی‌اش را برطرف کند.

۲.خودتان

هیچوقت خودتان را برای کسی دیگر تغییر ندهید. فردی که واقعاً باید در زندگی کنار شما باشد، شما را همانطور که هستید دوست خواهد داشت، هیچوقت هم از شما نمی‌خواهد که خودتان را تغییر دهید چون از خود واقعی شما لذت می‌برد.
البته همه روابط به کمی مصالحه نیاز دارد، مثل اینکه در رستورانی غذا بخورید که او دوست دارد نه رستورانی که خودتان واقعاً دوست داشتید بروید اما نباید شخصیت و هویت واقعی خودتان را برای کسی دیگر عوض کنید. بدون هیچ رودربایستی و خجالت خودتان باشد و اگر طرفتان نمی‌تواند آن را قبول کند، مشکل از اوست نه شما.

۳.خوشبختی‌تان

اگر کسی نمی‌تواند زندگی شما را ارتقا داده و به لذت‌هایتان اضافه کند، واقعاً به چه دلیل باید کنار شما باشد؟
اگر طرفتان فقط باعث ناراحتی‌تان می‌شود و باعث می‌شود احساس بدی نسبت به خودتان و زندگی پیدا کنید، زمان آن رسیده که آن رابطه را ترک کنید.شما به کسی نیاز دارید که با ارتعاشات انرژی شما همخوانی داشته باشد و به زندگی تان شور و هیجان بدهد نه اینکه همه انرژی زندگی شما را بگیرد.

۴. تفریح و سرگرمی‌تان

آیا از بودن کنار آن فرد لذت می‌برید؟ آیا می‌توانید با هم مثل بچه‌ها از ته دل بخندید و چیزهای جدیدی را امتحان کنید؟
در همه روابط هر از گاهی اختلاف پیش می‌آید اما حتی بعد از مدتی طولانی کنار هم بودن، هنوز هم باید بتوانید فعالیتهایی را در کنار هم انجام دهید که کودک درون شما را بیرون بیاورد، هیچوقت نباید قید تفریح و لذت در رابطه را بزنید. بدون این تفریحات، زندگی بسیار خسته کننده خواهد شد و تنها چیزی که برایتان باقی خواهد گذاشت استرس است.

مهرداد نامدار بهترین مشاور و روانشناس رشت

۵. آرزوهایتان

یک رابطه ایده‌آل از دو فردی تشکیل می‌شود که هدفی مشترک داشته و همدیگر را در هر قدم برای رسیدن به آن هدف یاری کنند. یا دو نفر با آرزوهای متفاوت که همدیگر را برای رسیدن به این آرزوها تشویق می‌کنند. اگر طرفتان در مسیر مشابه شما نیست، بی درنگ از آن رابطه بیرون بیایید. اینکه از زندگی چه می‌خواهید قسمت عمده‌ای از شما را تشکیل می‌دهد و مطمئناً در زندگی‌تان به کسی که مانع رسیدن شما به اهدافتان باشد نیاز ندارید. مهرداد نامدار بهترین روانشناس و مشاور رشت

۶. آرامش درونی‌تان

کسی که در زندگی کنار شماست باید حس آرامش عمیقی به شما بدهد که هرج و مرج و مشغله‌های زندگی را از یاد ببرید. اگر او باعث اضطراب، عصبانیت و استرس شما می‌شود، فقط انرژی شما را تحلیل برده و شما را دربرابر انرژی منفی آسیب پذیر می‌کند. او باید درون خود آرامش داشته باشد و این آرامش را به شما هم منتقل کند.

بهترین مرکز مشاوره رشت آرامش زندگی

۷. میل‌تان به اکتشاف

زندگی یعنی تجربیات جدید، بنابراین اگر طرفتان به امتحان کردن چیزهای جدید تمایل ندارد و شما را هم از این کار منع می‌کند، مطمئناً مدت زمان زیادی نمی‌توانید با او احساس خوشبختی کنید. طرفتان باید شما را به خطر کردن تشویق کند، چون این خطر کردن‌ها است که باعث رشد و پیشرفت شما خواهد شد.

۸. روابط دیگرتان

رابطه شما با دوستان و خانواده نباید بخاطر نامزد یا همسر شما قربانی شوند. کسی که چنین چیزی از شما میخواهد حس مالکیت دارد. طرف شما باید به شما این امکان را بدهد که بتوانید با دوستان و خانواده خود بدون اینکه کنترلتان کند، وقت بگذرانید. بهترین مرکز مشاوره رشت آرامش زندگی
دقت کنید که کسی را انتخاب کنید که برای شاد و راضی بودنش نیاز نداشته باشد که همیشه و در همه جا شما کنارش باشید.

۹. اعتقادات معنوی/مذهبی‌تان مهرداد نامدار روانشناس و درمانگر بالینی

خیلی‌ها بخاطر طرف مقابل‌شان اعتقادات خود را عوض می‌کنند اما اینکه واقعاً بخواهید به آن اعتقادات روی بیاورید تااینکه به خاطر فردی دیگر خودتان را مجبور به پذیرفتن آن کنید، خیلی فرق می‌کند. هیچ رابطه ای اینقدر ارزش ندارد که بخاطر آن اعتقادات درونی خودتان را از دست بدهید. طرفتان باید بتواند تقویت‌کننده زندگی معنوی شما باشد و همراه با شما رشد کند.
مهرداد نامدار روانشناس و درمانگر بالینی

۱۰. معاشرتتان

هر رابطه نیاز به تعهدی عمیق به گوش دادن به حرف های طرف مقابل و درک افکار و احساسات او دارد. یک رابطه دوستانه و آزاد از دو فردی تشکیل می‌شود که برای نظرات همدیگر ارزش قائل بوده و همدیگر را قضاوت نمی‌کنند.
اگر به طور مداوم احساس می‌کنید که طرفتان برای گفتگوی راحت و آزاد با شما تلاشی نمی‌کند، به او بگویید که در رابطه‌تان نیازهای شما برآورده نمی‌شود. اگر می‌خواهید رابطه‌ای موفق و شاد داشته باشید، خیلی مهم است که طرفتان از نظر احساسی همیشه برای شما آماده باشد.
 منبع:سایک‌نیوز
No votes yet.
Please wait...
امتیاز شما به این مطلب
5/5
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *