8 ویروسی که می تواند زندگی مشترکتان را تحت تاثیر قرار دهد


8 ویروسی که می تواند زندگی مشترکتان را تحت تاثیر قرار دهد

مواردی هستند که می توانند به شدت زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار دهند و به همین دلیل دانستن آن ها برای هر فردی که در شرف انتخاب و ازدواج هستند مهم است. مشاوره خانواده می تواند به شما در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

 8 ویروسی که می تواند زندگی مشترکتان را تحت تاثیر قرار دهد

تفاوت فاحش جسمی:

بحث تناسب ها در ازدواج بسیار مهم است کارشناسان مشاوره قبل ازدواج در مراکز مشاوره  در مورد تناسب زوجین در انتخاب همسر مطالب زیاد و مهمی را مطرح کرده اند . این هم وزنی ها ، تناسب ها و شباهت ها در زمینه های مختلفی باید مورد دقت قرار گیرد زمینه هایی چون سطح تحصیلی، تناسب سنی، مشترکات فرهنگی و قومی، شباهت های عقیدتی و فکری، تناسب در ساختار خانوادگی و شباهت جسمی و ….

تفاوتهای هورمونی:

یکی از عواملی که باعث اختلاف بین زوجین می شود و روند زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد تفاوت در هورمون های موجود در بدن زن و مرد است. هورمون ها می توانند در مغز به عنوان انتقال دهنده ی عصبی عمل کرده یا با حرکت در جریان خون یا ترشح روی دستگاه هایی از بدن واکنش های مختلفی در رفتار ایجاد کنند. آگاهی از وظایف هورمون ها نقش حساسی در کاهش رفتارهای تنش زای بین زوجین دارد.

 8 ویروسی که می تواند زندگی مشترکتان را تحت تاثیر قرار دهد

 

 

دوری از سلامت معنوی:

هر انسانی به چهار نوع سلامت نیازمند است که سازمان بهداشت جهانی آن ها را  فهرست کرده است که شامل سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی است. بدون شک ارتباط میان این چهار نوع سلامت بسیار مهم و حیاتی است و نبودن هر کدام مثل نبدون یک قسمت از اعضای بدن است قابل توجه است که هر کدام از سلامت ها شاخصه هایی برای نرمال بودن دارند.

مثلا فردی از سلامت کامل جسمانی برخوردار است که علائم بالینی و آزمایشگاهی در او هیچ گونه بیماری مانند قند، تپش قلب و …. نشان ندهد. یا در بعد سلامت روانی نشانه هایی از پرخاشگری ، اضطراب، وسواس یا افسردگی در فرد مشاهده نمی شود.

و در بعد سلامت اجتماعی فرد سالم به جامعه بد بین نیست . ارتباطات اجتماعی متعادل و خوشایندی دارد و به راحتی قوانین اجتماعی را می پذیرد . از شاخصه های سلامت معنوی نیز می توان به احساس لذت معنوی، احساس رضایت از زندگی، علاقه مندی به کمک به دیگران ، بخشش ، آرامش واقعی و مناجات و … است.

پنهان کاری مالی:

مسائل مالی معمولا پیچیدگی هایی را برای زوجین به همراه دارد و همه ی سیستم خانواده را در بر می گیرد. البته اختلال در مسائل مالی به اشکال مختلفی بروز می کند مثلا عدم مدیریت مالی، همخوان نبودن زوج در خرج کرد مسائل مالی، مدیریت مالی بچه هاو در نهایت پنهان کاری مالی. و باید این نکته را اشاره کنیم که شفافیت مالی راه حل برون رفت از این موضوع است. مشاوره قبل ازدواج می تواند در یادگیری این مسئله نیز سازنده باشد.

بلد نبودن مهارت های اولیه زندگی:

مشاوره خانواده مثالی در این زمینه دارد که زندگی مثل رانندگی است و راننده ی ماهر کسی است که بتواند از تمامی امکانات خودروی خود به موقع استفاده کند. حال راننده ای را فرض کنید که در اوایل مهارت رانندگی کمی دارد و می تواند خطر ساز است.

زنان و مردانی که مهارت های اولیه زندگی مشترک را نمی دانند و برای آموختن آن سرمایه گذاری نمی کنند. جا را برای ورود موارد اختلاف بر انگیز در خانواده باز می کنند و همچنین بدانید که گاهی کارهای کوچک به اندازه ی کارهای بزرگ تاثیر گذار هستند و می توانند از خطرهای بسیاری جلوگیری کنند.

واژه های مسموم:

این مورد به راحتی در فضای خانه پخش می شود و می تواند تمام اعضای خانواده را درگیر کند. و قدرت و سرعت آن به قدری زیاد است که باید خیلی مراقب بود. واژه های مسموم عبارت اند از به کار بردن لغات و الفاظ و کلمات و سخنان زشت است. اگر در فضای خانه مادر و پدری و یا زن و شوهری به درستی از کلمات استفاده نکنند مطمئن باشند که این کلمه مسموم تمتم فضای خانه را پر خواهد کرد.

 8 ویروسی که می تواند زندگی مشترکتان را تحت تاثیر قرار دهد

 

به امید دیگران زندگی کردن:

از موارد دیگر که مربوط به شخصیت است و یاز به بازسازی و رفع اینویروس توسط فردی متخصص دارد ، چشم امید به دیگران بستن است. این که در زندگی مشترک مدام بر افراد دیگر تکیه داشته باشید و مستقل نباشید دچار مشکلات زیادی خواهید شد و رابطه تا با خطرهای زیادی مواجه خواهد شد. پس مستقل بودن را به عنوان عنصری مهم برای ازدواج در نظر داشته باشید.

انتظار همیشه یکسان بودن خلق و خوی همسر:

همانطور که اسمان یک روز افتابی و روز دیگری تبری یا بارانی و برفی خواهد بود در همسران نیز نوسانات خلقی چیزی طبیعی است و اگر انتظار غیر از ان را داشته باشیم کاملا غیر طبیعی است . مهم ترین مسئله در این موضوع مجات خود از این اندیشه و انتظار باطل است که همواره باید اخلاق همسرم یکسان باشد.

بالاخره عوامل مختلفی در خلق و خوی همسرمان نقش دارند . عوامل هورمونی، شغلی، محیطی، تغذیه، و حتی اب و هوا همگی می توانند در خلق و خوی همسر تاثیر گذار باشند. دانستن این مسئله می تواند کمک زیادی در رابطه تان کند.

همانطور که می بینید عوامل مختلفی هستند که می توانند زدگی مشترک انسان را تحت تاثیر قرار دهند پس مراقب این موارد باشید تا زندگی بهتری داشته باشید و برای آگاهی بیشتر در زمینه رابطه تا می توانید با مراکز مشاوره در تماس باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *