راههای تربیت کودکان بیش فعال

شما چطور یک کودک بیش فعال وکم توجه را به انجام کار سخت و طاقت فرسا تشویق می کنید؟

– لازم است قبل از به پایان رسیدن زمان شان به آنها یادآوری کنیم. اگر با گفتن ،کودک شروع به پرتاب کردن وسیله هایش کرد بهتر است که حواس کودک را به جای دیگر معطوف کنیم.
– در ابتدا برای کودکان توضیح میدهیم که اگر شما می خواهید دیگران به شما کمک کنند، شما نیز نیاز به کمک دیگران دارید واین توسط خانواده باید بیان شود.

– درست کردن یک لیست با هماهنگی خود کودک وبا توجه به سن وی، از او میخواهیم تا آن کارها را انجام دهد ودر آخر با نظر سنجی از خود کودک پاداشی را در نظر می گیرد.

– گفتن این جمله :اگر تو این کار را انجام دهی – من هم میتوانم کاری را که تو می خواهی برایت انجام دهم در واقع با گفتن این جمله میتوانیم به کودک یاد دهیم که به گفته دیگران احترام گذارد وبدون دلیل انتظاری از بزرگ تر ها نداشته باشد

.
– بهتر است بدون اینکه برای انجام کاری کودک را مجبور کنیم، بین دو کاری که ما میخواهیم او انجام دهد به وی بگوییم که کدامش را تو انتخاب می کنی .وهمین که انتخاب را به او واگذار کردیم هم به کودک اعتماد به نفس داده ایم تا خودش انتخاب کند وهم اینکه کاری که ما خواسته ایم انجام شده است .

– برای اینکه کودک را تشویق به کاری که دوست ندارد انجام دهد باید والدینی خلاق داشته باشد  واز روش هایی که کودک علاقمند است استفاده کند وبرای مشغول نگه داشتن وی بهترین راه حل ،بازی های حافظه ای وعلاقمندی های کودک است.

 

No votes yet.
Please wait...
1,105 بازدید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *